Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Terapistin objektif bir gözle çiftin ilişkisel sorunlarını aydınlatmaya çalıştığı, üstesinden gelmek için çiftin beraber katıldığı seans türü. Çiftin birbirini anlamadığı, duygusal ihtiyaçlarının görülmediği, rol karışıklığı yaşadığı, kıskançlık, aldatma gibi pek çok konuda başvuru alıyoruz.

Çiftlerin güç mücadelesi, duygusal mesafe, ifade edilmeyen duygular, kayıp korkusu, ekonomik sorunlar, evdeki sorumluluklar, kültürel farklılıklar, dini ve siyasi farklılıklar , birlikte zaman eksikliği, sorunlar, tatiller vb. kaliteli vakit geçirmek, aile ve akraba problemleri, arkadaş problemleri, çocuk problemleri, kariyer seçimi. Aldığımız başvurulardan bazıları da boşanma terapisine gelenler. Gerçek dünyada hikaye evlenip sonsuza kadar mutlu yaşayarak bitmiyor maalesef.

Boşanma aşamasında ve sonrasında da çiftin hayatları boyunca kullanacakları teknikler çalışılmaktadır. İlişkinin çıkış kapılarını kapatıp o ‘anda’ kalabilmeye ne kadar dayanabilirsiniz? Gottham Instutute ve Imago Türkiye Çift Terapisi programlarıyla ilişkinize ve size dair yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Bilgi ve randevu için lütfen arayın.